7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali gerçekleştirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde, 7’den 77’e yüz binlerce kişi, unutamayacakları bir festival daha yaşadı. 9 gün süren ve dün gece sona eren Festival'i, 616 bin kişi ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde, 7’den 77’e yüz binlerce kişi, unutamayacakları bir festival daha yaşadı. 9 gün süren ve dün gece sona eren Festival'i, 616 bin kişi ziyaret etti.

Hem Başkentliler, hem diğer illerden gelen ziyaretçiler, 29 Temmuz - 6 Ağustos günleri arasında, bir yandan 24 sanatçının verdiği konserlerde doyasıya eğlenirken, kurulan birbirinden çeşitli ve ilginç oyuncaklarla da 9 gün boyunca, adeta tatil beldesinde gibi eğlendi.

Festival alanına gelen ziyaretçiler, 4 giriş kapısında  x-ray cihazından, üst aramasından ve yüz tarama sisteminden geçirilerek alındı. Son teknoloji 65 kamerayla 24 saat takip edilen Festival alanında, ziyaretçiler, huzur içinde zaman geçirdi.

Festivalde, en çok ilgi gören noktalardan biri 24 sanatçının konser verdiği Büyük Sahne oldu. Festival süresince, Funda Arar, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç, Demet Akalın, Işın Karaca, Linet, Mustafa Ceceli, Gülşen, Emre Aydın, Sinan Akçıl, Alişan, Uğur Işılak, İrem Derici, İsmail Türüt, Nihat Doğan, Serkan Kaya, Ankaralı Coşkun, Maestro Ceyhun İsmayılov, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt, Volkan Arslan, Seccad Mehmedi ve Ömer Faruk Bostan, verdikleri birbirinden güzel konserlerle, Başkentlileri eğlencenin zirvesine taşıdılar.

Toplam 20 bin kişi kapasiteli ve tamamı güvenlik bariyerleriyle çevrelenen konser alanına gelenler de BUGSAŞ elemanları tarafından  ayrıca güvenlik aramasından geçirildi. Sahneye çıkan sanatçılar da sahne arkasında ve konser sırasında profesyonel eğitimli güvenlik elemanları tarafından korundu.

HER YAŞA HİTAP EDEN ETKİNLİKLER

Azerbaycan, KKTC, Gürcistan, Kazakistan, Ürdün, Gana, Romanya, Ukrayna, Cezayir, Sırbistan, Bulgaristan ve G. Osetya’dan gelen halk dansları toplulukları, hem Festival'de hem Ankara’nın değişik semtlerindeki meydan ve parklarda gösteriler yaptılar.

Yapımı devam eden ANKAPARK’taki dinozorların, dev robotların, oyuncakların getirilerek, daha küçük bir ANKAPARK'ın kurulduğu alan, en çok ilgi gören noktalardan oldu. Festivalde kurulan küçük hayvanat bahçesi, "Mahallede Şenlik Var" organizasyonu, spor kulüplerinin stantlarındaki yarışmaları ile her akşam küçük sahnede kurulan ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen yerel sanatçıların konserleri, animasyon şovları, gençler için heyecanlı etkinlikler, hayvanat bahçesi, yöresel ürünlerin satış stantları, her yaştan Başkentli'ye eğlenceli saatler yaşattı.

Alanı hınca hınç dolduran yüzbinlerce Başkentli, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimler, ilçe belediyeleri ve kamu kurumlarının stantlarını gezip çalışmalarını daha yakından görme, tanıma imkanı bulurken, diğer yandan stantlardaki tarım ürünlerinden el işlerine, hediyelik eşyalardan çocuklar için oyuncaklara kadar birbirinden çeşitli ürünlerden satın aldı.

ANKARA'DA HAVA