Giysi yıkama merkezleri sezonu Üniversite öğrencilerine hizmete açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kente üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin bütçelerine katkı sağlamak, öğrencilik hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti veriyor. Başkent’in bir eğitim kenti olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Anket A.Ş. tarafından yürütülen hizmet, eğitim dönemleri içinde uygulanıyor. Böylece çamaşır yıkama ve ütü sıkıntısından kurtulan öğrenciler, derslerine ve sosyal etkinliklerine daha çok zaman

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, kente üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin bütçelerine katkı sağlamak, öğrencilik hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti veriyor.
Başkent’in bir eğitim kenti olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Anket A.Ş. tarafından yürütülen hizmet, eğitim dönemleri içinde uygulanıyor. Böylece çamaşır yıkama ve ütü sıkıntısından kurtulan öğrenciler, derslerine ve sosyal etkinliklerine daha çok zaman ayırma fırsatı buluyorlar.
Mesai saatleri içinde istedikleri zaman giysilerini getirebilen öğrenciler hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir temizlik malzemesi getirmeden çamaşırlarını yıkatabiliyor. Öğrencilerin makineye yerleştirilen çamaşırları, merkez çalışanları tarafından yıkanıyor, kurutuluyor ve ütülenmiş şekilde pırıl pırıl öğrencilere teslim ediliyor. Merkezlerde çamaşırını kendi yıkayıp ütülemek isteyen öğrencilerin bu talepleri de yerine getiriliyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Beşevler ve Kurtuluş olmak üzere iki bölgedeki çamaşır yıkama merkezlerinden, mesai saatlerinde yararlanılabiliyor.
Giysi yıkama hizmeti almak için Ankara’da eğitim veren üniversitelerden birinde okuyor olmak yeterli oluyor.

ANKARA'DA HAVA